Logo
Logo
 
Karta katalogowa nr 82
liczba wyświetleń: 14563
Producent: Diora
Model: Adam DMT 445
Rodzaj sprzętu: Radioodbiornik
Klasyfikacja: stacjonarny
Zakresy: D,S,K,U
Kraj: Polska
Rok produkcji: 1973-75
Zasilanie: sieć, zmienny
Wymiary: 505x135x170, ok. 4 kG
Elementy aktywne: tranzystory
AC180/181,tranzystory 10
Opis:
Radio z zegarem kartkowym i budzikiem. Zegar może włączać i wyłączać radio o określonej godzinie. 2 typy: I - z dużym, klawiszowym wyłącznikiem sieciowym na płycie czołowej, po prawej stronie jak w OR Gong, Ludwik, Dominik, II - bez tego wyłącznika. Głośnik zamontowany pod górną ścianką obudowy. Liczba wyprodukowanych odbiorników wyniosła ponad 98 tys.

Z ulotki reklamowej:
Adam jest nowoczesnym, domowym, sieciowym odbiornikiem radiowym przeznaczonym do odbioru stacji radiofonicznych na falach długich, średnich, krótkich i ultrakrótkich.
Nowością jest zastosowanie w odbiorniku zegara kartkowego, służącego do automatycznego włączania i wyłączania odbiornika. Stosownie do potrzeb użytkownika może być włączona audycja wcześniej wybranej stacji lub sygnał dźwiękowy, np. do budzenia. Układ elektryczny odbiornika wykonany jest na tranzystorach i odznacza się niezawodną pracą oraz małym poborem mocy z sieci. Odbiornik radiowy Adam wyposażony jest w wewnętrzną antenę ferrytową, przyciskowy przełącznik zakresów, regulację barwy dźwięku i gniazda do podłączenia anten zewnętrznych AM i FM, uziemienia, gramofonu i magnetofonu. Obudowa odbiornika wykonana jest z drewna pokrytego okleiną ze szlachetnych gatunków drzew.
Estetyczny wygląd, nowoczesna sylwetka, niewielkie wymiary i wymienne walory użytkowe sprawiają, że odbiornik Adam może służyć jako praktyczny element wyposażenia każdego nowoczesnego mieszkania lub gabinetu, bądź innych pomieszczeń użytkowych.
Na życzenie odbiorcy wytwórca może dostarczyć odbiornik Adam z zakresem UKF od 87,5-100 MHz oraz dokonać zmiany układu graficznego skali i napięć zasilających transformatora sieciowego.
Inne materiały:

(1) 2005-03-17, Wojciech Pysz, Adam DMT 445

(2) 2005-03-17, Wojciech Pysz, Adam DMT 445

(3) Marcin Kołodziejczyk, Adam DMT 445

(4) Marcin Kołodziejczyk, Adam DMT 445

(5) autor nieznany, Z ulotki reklamowej