Logo
Logo
 
Karta katalogowa nr 73
liczba wyświetleń: 7958
Producent: Diora
Model: Chronos
Rodzaj sprzętu: Radioodbiornik
Klasyfikacja: stacjonarny
Zakresy: D,S,K,U
Kraj: Polska
Rok produkcji: 1974
Zasilanie: sieć, zmienny
Wymiary: 285x70x185, ok. 3kG
Elementy aktywne: tranzystory
AC180/181,tranzystory 10
Opis:
Radioodbiornik domowy z zegarem kartkowym i budzikiem. Mechanizm zegara produkcji japońskiej. Włączanie i wyłączanie wg zegara. Obudowa z tworzywa sztucznego. Głośnik umocowany poziomo pod górną płaszczyzną obudowy. Moc wyjściowa 700 mW. Cały układ elektroniczny zasilany napięciem stabilizowanym 7V (stabilizator na BCP211 i diodzie Zenera).

Z ulotki reklamowej:
Chronos to nowoczesny odbiornik gabinetowy zasilany z sieci, przeznaczony do odbioru stacji radiofonicznych na falach długich, średnich, krótkich i ultrakrótkich.
Nowością w odbiorniku jest zastosowanie zegara kartkowego, służącego do automatycznego włączania i wyłączania odbiornika. Stosownie do potrzeb i upodobań użytkownika może być włączona w ustalonym czasie audycja wcześniej wybranej stacji lub sygnał dźwiękowy.
Układ elektryczny odbiornika wykonany jest na tranzystorach krzemowych i odznacza się niezawodną pracą i małym poborem mocy z sieci. Odbiornik Chronos wyposażony jest w wewnętrzną antenę ferrytową, klawiszowy przełącznik zakresów i gniazdo do podłączenia zewnętrznej anteny FM. Obudowa odbiornika wykonana jest z tworzyw udaroodpornych.
Estetyczny wygląd, nowoczesna sylwetka, niewielkie wymiary i wymienione walory użytkowe odbiornika Chronos czynią go niezwykle praktycznym i pożytecznym przedmiotem, niezbędnym do wyposażenia każdego gabinetu i pomieszczeń służbowych.
Na życzenie odbiorcy wytwórca może dostarczać odbiornik radiowy Chronos z zakresem UKF od 87,5-100 MHz, dokonać zmiany układu graficznego skali i napięć zasilających transformatora sieciowego.


Opis i schemat w RA-9/75.
Inne materiały:

(1) 2004-05-09, Wojciech Pysz, Chronos

(2) 2004-05-09, Wojciech Pysz, Chronos

(3) 2004-05-09, Wojciech Pysz, Chronos

(4) autor nieznany, Z ulotki reklamowej