Logo
Logo
 
Karta katalogowa nr 1351
liczba wyświetleń: 6477
Producent: PWŁ
Model: Detefon RDI.s.I.
Rodzaj sprzętu: Radioodbiornik
Klasyfikacja: detektorowy
Zakresy: D,S,K
Kraj: Polska
Rok produkcji: 1931-32
Zasilanie: nie wymaga zasilania
Wymiary: 150x110x60 bez kryszt. i gałki
Elementy aktywne: bez elementów aktywnych
Detektor Kryształkowy PWŁ
Opis:
Odbiornik detektorowy, umożliwiał odbiór na słuchawki bez potrzeby stosowania zewnętrznych źródeł zailania ("radjo bez prądu"). Produkcję, opartą na projekcie inż. W.Rotkiewicza rozpoczęła w 1930 r. Państwowa Wtwórnia Łączności w Warszawie. Pierwsza seria pojawiła się w sprzedaży w połowie grudnia 1929 r. Cena odbiornika z kompletem wyposażenia (słuchawki, antena, przełącznik antenowy z odgromnikiem, izolatory do zawieszenia anteny itp.) wynosiła 39 zł.
Odbiornik lampowy kosztował w tym czasie kilkaset zł. Detefony można było kupić nie tylko w sklepach radiotechnicznych ale także we wszystkich agendach Polskiego Radia oraz urzędach pocztowych.
Ten model był produkowany w latach 1931-1932.Odbiornik detektorowy, umożliwiał odbiór na słuchawki bez potrzeby stosowania zewnętrznych źródeł zailania ("radjo bez prądu"). Produkcję, opartą na projekcie inż. W.Rotkiewicza rozpoczęła w 1930 r. Państwowa Wtwórnia Łączności w Warszawie. Pierwsza seria pojawiła się w sprzedaży w połowie grudnia 1929 r. Cena odbiornika z kompletem wyposażenia (słuchawki, antena, przełącznik antenowy z odgromnikiem, izolatory do zawieszenia anteny itp.) wynosiła 39 zł.
Odbiornik lampowy kosztował w tym czasie kilkaset zł. Detefony można było kupić nie tylko w sklepach radiotechnicznych ale także we wszystkich agendach Polskiego Radia oraz urzędach pocztowych.
PWŁ produkowało trzy modele Detefonu. Ten w kolejności chronologicznej jest trzeci. Produkowany w latach 1929-1930. Jest identyczny z Detefonem PZT, zakres fal średnich rozbito tu na dwie części.

(1) autor nieznany, Detefon RDI.s.I.

(2) autor nieznany, Detefon RDI.s.I.

(3) autor nieznany, Detefon RDI.s.I.

(4) autor nieznany, Detefon RDI.s.I.

(5) autor nieznany, Detefon RDI.s.I.

(6) autor nieznany, Detefon RDI.s.I.

(7) autor nieznany, Detefon RDI.s.I.