Logo
Logo
 
Karta katalogowa nr 1049
liczba wyświetleń: 7391
Producent: Eltra
Model: RMS 817
Rodzaj sprzętu: Radio-magnetofon
Klasyfikacja: przenośny
Zakresy: D,S,K,U
Kraj: Polska
Rok produkcji: 1986
Zasilanie: sieć lub baterie
Elementy aktywne: tranzystory + ukł. scalone
Opis:
Właściwa, niemiecka nazwa to SKR-700 (stereo kasetten rekorder). Dziecko współpracy bydgoskiej Eltry z VEB Stern Radio Berlin (SRB). Średniogabarytowy (mniejszy i wygodniejszy od np. "Klaudii") stereofoniczny kombajn o doskonałym wyposażeniu (m.in. kontrola stanu baterii na diodach LED, wskaźnik dostrojenia LED na wskazówce skali, mechanizm magnetofonowy ze wspomaganiem typu "Soft Touch", itp). Niestety, pomimo zastosowania zestawu dwóch teleskopów na zakres UKF-FM (jeden z nich obsługuje także zakres fal krótkich), w wersji OIRT radiowa część RMS 817 nie spisuje się najlepiej - kiepska czułość odbiornika powodowała wiele reklamacji na terenach odległych od krajowych centrów nadawczych. Minusem jest także wyjątkowo krótka skala.
Elektronika i mechanika praktycznie w całości na częściach enerdowskich, w ówczesnym czasie Polska nie miała warunków do produkcji tak zaawansowanych części.
Instrukcja do RMS 817 została wydrukowana w nakładzie 30 tys. sztuk (wskazuje to mniej więcej na ilość wyprodukowanych egzemplarzy sprzętu).

(1) Mikołaj Berliński, RMS 817

(2) Mikołaj Berliński, RMS 817

(3) Mikołaj Berliński, RMS 817